Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací

Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací

Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací od známé společnosti Tex Tech lze u nás pořídit za skvělou cenu. Nakupte si kvalitní produtky online a ušetřete tak váš čas. Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací v současnosti pořídíte za cenu 149 Kč

149 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací.

Respirátor určený k ochraně dýchacích orgánů uživatele před pevnými částicemi a aerosoly a ke snížení rizika infekce mezi osobami. Jedná se o český výrobek s certifikací FFP2, odpovídající doporučení Světové zdravotnické organizace WHO v plánu pro zastavení koronaviru.

 

Hlavní vlastnosti respirátoru

 • Třída ochrany FFP2 (ekvivalent čínské normy KN95)
 • vysoká filtrační schopnost proti bakteriím i virům
 • vysoce prodyšný
 • voděodolný
 • hypoalergenní
 • 5-vrstvý
 • pohodlná flexibilní gumička pro snadné nošení
 • bez výdechového ventilu

 

Materiál

Respirátor je vyroben z 4-vrstvé netkané textilie a opatřena elastickou gumičkou na upevnění za uši a nosním těsnícím páskem kopírující tvar nosu.

 • SPUNBOND obličejová část - netkaná textilie 100% PP 17 g/m2
 • MELTBLOWN - filtrační netkaná textilie 30 g/m2
 • SPUNBOND pohledová část - netkaná textilie 100% PP 23 g/m2
 • Filtrační účinnost při prostupu aerosolu > 99%.

 

Certifikace respirátoru

ČSN EN 149:2001 + A1:2009

Jedná se o zdravotnický prostředek podle směrnice 93/42 - EHS a zároveň o osobní ochranné prostředky podle nařízeni 2016/425. Výrobek je označen CE, aby byla zajištěna shoda s požadavky legislativy.

 

Jak správně použít respirátor

Před nasazením ochranného respirátoru si důkladně umyjte ruce nebo použijte dezinfekci na bázi alkoholu.Dotýkejte se pouze gumiček a jeho boční části. Použitý respirátor vyhoďte do uzavíratelného odpadkového koše a znovu si důkladně umyjte ruce. Respirátor je určen k jednorázovému použití, nepoužívejte opakovaně. 

Z důvodu ochrany zdraví a z hygienických důvodů není možné zboží vrátit ve 14-denní lhůtě.

 

Co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat?

1) Jak dlouho je možné používat respirátor?

Doba nošení respirátoru se odvíjí od několika faktorů jako je prostředí, způsob jakým je používán či stavba těla. Produkt je funkční do té doby, než dojde k jeho zanesení (projeví se zvýšeným dýchacím odporem). Nedoporučujeme používat více než pár dní. Dbejte na zvýšenou hygienu. Respirátor také nedoporučujeme používat v případě vizuálního znečištění díky prachu, potu či tělnímu mazu. Jeho další používání již není možné z hygienických důvodů. 

2) Jaký je rozdíl mezi respirátorem a rouškou?

Roušky

Jednorázové ochranné roušky (ústenky) slouží primárně k ochraně okolí před šířením viru od nakaženého jedince. Jestliže nositel vykazuje známky virové infekce, jednorázová rouška snižuje riziko šíření infekce do okolí. V porovnání s respirátorem však rouška chrání nositele před infekcí jen částečně a také nedostatečně těsní kolem obličeje. Zdravého jedince rouška před infekcí koronavirem neochrání, k tomu je podle odborníků nutný respirátor s třídou FFP3. 

Respirátory

Respirátory byly vyvinuty za účelem ochrany nositele před toxickými a nebezpečnými částicemi z vnějšího prostředí. Respirátory mají různé určení a liší se také třídou ochrany. Nejvyšší třídu ochrany před nákazou poskytují respirátory s třídou ochrany FFP3, naopak nejnižší ochranu očekávejte u FFP1 (ochrana stejná jako u roušek). Některé respirátory jsou vybaveny výkonnými filtry, které slouží k filtraci běžného prachu, mikroorganismů, virů či plynů. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena avšak efektivně chrání nositele. Mediskont pro maximální ochranu doporučuje respirátory s minimální třídou ochrany alespoň FFP2. 

3) Jak správně používat roušku a respirátor?

Při nošení roušek a respirátorů dbejte maximální hygieně. Před nasazením si důkladně umyjte ruce nebo použijte dezinfekci na bázi alkoholu. Dotýkejte se pouze gumiček a jeho boční části. Použitou roušku či respirátor vyhoďte do uzavíratelného odpadkového koše a znovu si důkladně umyjte ruce. Jednorázové ochranné pomůcky jsou opravdu jednorázové. Nesnažte se je jakkoliv dezinfikovat, vyvařovat, prát, žehlit, umývat pod tekoucí vodou - tím se okamžitě ztrácí filtrační účinek a pomůcka je nadále nepoužitelná. 

Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací od našeho výrobce Tex Tech . Aktuálně máme akci na zboží od tohoto výrobce. Na našem e-shopu si pořídíte kvalitní zboží za top ceny.

 

Název:
Tex Tech 10 ks respirátorů TexTech FFP2 s certifikací
Výrobce:
SKU:
8594176575094

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na našem e-shopu Plusprozdravi.cz najdete skvělé zboží od předních výrobců. U nás na Plusprozdravi.cz si vybere opravdu každý. Nakupte si u nás vaše oblíbené produtky pro váš zdravý životní styl. Neustále pro vás aktualizujeme ceny a naše produkty. Obrovský výběr výrobků pro zlepšení lidského zdraví. Nákupte si online na Plusprozdravi.cz a ušetřete tak váš čas i peníze.
Vybírejte z nabídky
24745
produktů
1834
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Plusprozdravi.cz